Шевченківські дні в закладах освіти району

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка,  славетного і  величного митця, людини планетарного масштабу.
Уже стало традиційним проведення на початку березня Шевченківських днів у закладах освіти району, які цьогоріч  присвячені 205 річниці з дня народження Великого Кобзаря.

У шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки та вернісажі, зокрема «Великий син великого народу» й «Гордість і слава України» в ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ № 1 та її філії, «Шевченко не поет, а голос душі українського народу» й «Тобі, Кобзарю, наш уклін» в КЗ Софіївський і Сторчівський НВК, « Тарас Шевченко - син українського народу» в КЗ «Тернуватський ОЗЗСДО», «Читаємо Тараса, учімося в нього» в Любицькій ЗОШ.
В ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ №1 і КЗ Софіївський НВК тиждень розпочався з урочистої лінійки «Він буде вічно жити», на яку зібралися школярі різного віку і яка створила особливий піднесений настрій.
Цікавими і хвилюючими були виховні заходи «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка нема»,  «Нема на світі України, немає іншого Дніпра», "Ти з нами, Тарасе!", «Шевченковими шляхами», «Живе під сонцем любові Шевченкова весна», «Нас просто не існує без Шевченка!», «Шевченкове слово в віках не старіє», «За що я Вкраїну люблю» в ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ № 1, КЗ «Тернуватський ОЗЗСДО»,  КЗ Терсянський, Софіївський й Сторчівський НВК, Любицькій і Веселогаївській ЗОШ, Новомиколаївській філії ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ № 1, на яких говорили про Шевченка як співця вільної України, геніального поета, прозаїка, драматурга, мислителя,  історика, етнографа, фольклориста, талановитого художника, розповідали про життя і творчість митця, про його безмежну любов до рідної землі.
Затамувавши подих, школярі ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ № 1 і КЗ «Трудова ЗОШ» переглянули кінострічку «Мій Шевченко». Діти поринули у світ думок палкого патріота, його почуттів, переживань, страждань.
 Цікавими та пізнавальними для учнів стали вікторини «Знайомий і незнайомий Шевченко», флешмоби «Знавці Шевченкового слова», «Читаємо вірші Шевченка», «Шевченко єднає», виставки дитячих малюнків «Мій улюблений твір Кобзаря», літературні читання «У віршах геній».
Разом з педагогами діти ставали учасниками уявної подорожі Шевченковими дорогами. Звучали записи пісень на слова Тараса Шевченка, презентації супроводжувалися декламуванням поезій Кобзаря.
В Підгірненській ЗОШ вшанували Кобзаря проведенням квесту «Шевченкіана – 2019» для учнів 3-11 класів. Під час гри учасники команд на зупинках «Пошукова», «Секретна», «Математична», «English quiz» розгадували кросворди, ребуси, відповідали на запитання, складали ілюстрації до творів, розв'язували задачі та приклади, складали речення.
Приємно, що до відзначення Шевченківських днів долучилися педагоги і вихованці закладів дошкільної освіти «Пролісок» і «Теремок», які провели чудові літературно-музичні ранки «Маленьким дітям про Великого Тараса» і «Наш Кобзар».
Шевченківські дні завершилися, але продовжується наше пізнання Шевченка як великого і вічного явища. Він росте і розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічнім шляху до Шевченка…
Наталія Добрянська