МОЯ ДЕРЖАВА УКРАЇНА!

Україна… В одному цьому слові для нас і навіть для чужинців бринить музика смутку і жалю.
Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу й чорної йому зради, довгої вікової героїчної боротьби за волю.
Шлях України позначений високими степовими могилами, руїнами та прекрасними піснями.
І нарешті 24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави – України.

А у держави має бути затверджений закон, за яким вона існує. Таким Законом є Конституція України, прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.
Конституція України – це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства.
Вона увійшла в життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.
Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер свою державну мову, свої державні символи і Герб, Гімн,Прапор, які уособлюють її історію, її сутність. Конституція України надає нам рівні права незалежно від походження, не допускає ніякого насильства над своїми громадянами.
Видатний український мислитель 20 століття В’ячеслав  Липинський сказав: «Ніхто нам не збудує державу, коли ми самі її собі не збудуємо і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі  нацією не станемо!»
Святкування Дня Конституції – це не просто данина традицій, а можливість проявити силу патріотизму, згадати зусилля і втрати, з якими наші предки відстоювали права на свободу, а сьогодні наші брати захищають суверенітет і цілісність нашої країни.
Щоб ознайомити користувачів з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до Нової Конституції України, бібліотекарі  Новомиколаївської  центральної районної бібліотеки провели годину історії « Оберіг нашої державності»
«Конституція – що вона значить для кожного з нас?» Саме з таким питанням бібліотекарі Кузьменко Людмила Валентинівна та Зима Любов Михайлівна вирішили вийти на вулицю і звернутися до мешканців  Новомиколаївки. Люди, які спішили на роботу все-таки зупинялися, відповідали на питання вікторини. З відповідей на ці запитання можна зробити висновок, що Конституція – це шлях у цивілізований світ, і цей шлях зовсім не усипаний трояндами, він довгий та тернистий. Але ми, українці, його подолаємо! Бібліотекарі для кожного проходжуючого провели інформхвилинку.
Прямо біля фасаду бібліотеки наші бібліотекарі ознайомлювали користувачів з  виставкою книжок, яка була спрямована за трьома розділами. Перший розділ виставки знайомить з виданнями Конституції України різних років видання. Також користувачі ознайомились з періодичними виданнями, які висвітлюють запропоновані зміни до Конституції України. Наступний розділ – це дослідження про етапи історії, створення та прийняття Конституції України. Третій розділ книжкової виставки досліджує функцію охорони прав і свобод людини і громадянина, як одну з базисних для сучасної демократичної і правової держави.
Біля виставки проводились бесіди про літературу читання, бібліотекарі вручали візитну картку бібліотеки, запрошували відвідати бібліотечні масові заходи, та відвідати бібліотеку тим , хто не є ще її користувачем. Книга – це добрий порадник і друг.  Колектив бібліотечних працівників завжди  у пошуку нових форм роботи з читачами, спілкування. Активними учасниками цього заходу були  Анапенко Юлія, Плютінська Ала Степанівна, Гнатенко Анатолій Григорович, Царьова Надія Миколаївна, Сирота Лідія Василівна, Кривенко Лиана, Липова Наталія. Всі вони отримали призи.
В усіх бібліотечних закладах Новомиколаївського району До Дня Конституції України проходять заходи: перегляд літератури «Конституція – фундамент нашого суверенітету», правові виставки, тематичні бесіди, інформхвилинки і таке інше. Також наша центральна районна бібліотека  надає інформацію на сторінці соц..мереж Фейсбук про всі масові заходи та ілюстративні  книжкові виставки, виставки  нових надходжень літератури.
Сьогодні бібліотеки відіграють велику роль у становленні громадянського суспільства. Залучаючи населення до багатьох своїх заходів та акцій, вони сприяють підвищенню соціальної активності людей, формують у них високу громадянську свідомість. На бібліотеки покладена місія інформатизації суспільства та підвищення інформаційної культури громадян.
Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї. Вітаємо всіх мешканців селища  Новомиколаївка та району, а також наших читачів з святами Днем Конституції  України та Днем молоді! Бажаємо всім доброго здоров’я, миру та процвітання!
З повагою директор Світлана Дорогокупля та колектив бібліотечних працівників КЗ «Новомиколаївська ЦРБ»