Громадська організація «Іноваційна пасіка Номиколаївських Бджолярів у Запорізькій області» попереджає фермерів, одноосібників, а також громадян Новомиколаївського району

Тонна тліючого бадилля виділяє 30 кілограмів чадного газу, який зв’язуючись із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму та кілька кілограмів мікрочастинок диму.
Крім цього при згоранні листя та рослин виділяються важкі метали, чадний газ, окис азоту й багато інших канцерогенних сполук. А така речовина як бензопірен може викликати ракові захворювання.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу -  від 170 до 340 грн. для громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 680 грн.
Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом. Таке правопорушення карається штрафом від 5100 гривень до 8500 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.