Зміни у порядку надання житлових субсидій

Постановами Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 «Про внесення змін до деяких  постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності 01.05.2017, та від 18.08.2017 № 609 «Про внесення змін до деяких  постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності 19.08.2017, внесено зміни, зокрема, до:
- Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 № 1050, зі змінами);
- Постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Зміни до Порядку надання субсидій

Починаючи з 01 травня 2017 року, призначення субсидій ( у тому числі без звернення громадян) здійснюється з урахуванням внесених змін:

1. Зміни в опалювальний період

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня, то у 2017-2018 рр. для користувачів, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

2. Кому повторно необхідно подавати документи на оформлення субсидій?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:
орендують помешкання
мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався
хочуть отримати субсидію на тверде паливо


3. Термін призначення субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива?

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.
Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

4. Про що потрібно повідомляти фахівців соцзахисту?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:
складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався
соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером
про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень
набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки


Починаючи з 19 серпня 2017 року призначення субсидій ( у тому числі без звернення громадян) здійснюється з урахуванням внесених змін:

1. Врегульовано питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і  скрапленого газу в разі смерті особи, якій було призначено субсидію.

Так, у  разі  смерті  особи,  якій  було  призначено  субсидію  на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива,  така  субсидія  виплачується  одній з осіб, з урахуванням яких  було  призначено  субсидію,  за  заявою такої особи.

До того ж , у  разі  смерті  особи,  якій  було  призначено  субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, надання субсидії  не  припиняється  до закінчення строку її призначення за умови,  що  у  житловому  приміщенні  (будинку) зареєстровані інші особи,  яким  нараховується  плата  за житлово-комунальні послуги.

2. Надано можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна.

У разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опаіку, субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується, виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника  та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб.
Розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей і недієздатних осіб, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації.

3. Для громадян, які є отримувачами лише пенсії , також відбулися зміни.  

У разі, коли на час звернення за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.
 
4. Зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств для призначення їм житлових субсидій, з чотирьох до двох останніх кварталів.

Розрахунок субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у жовтні на опалювальний період буде проводитись на підставі доходів за перше півріччя 2017 року.

5. Субсидія не призначається лише за наявності заборгованості, загальна сума якої перевищуватиме 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На сьогодні згідно з Податковим кодексом України від 02.12.10 №2755-VI неоподаткований мінімум доходів громадян складає 17 гривень.
Тобто субсидія не призначатиметься, якщо загальна сума заборгованості перевищує 340 гривень.

6. На сьогодні у разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, частина невикористаної  суми субсидії виплачується одній із осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію за заявою такої особи.

7. Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації  особи та місцем її фактичного проживання.

 

Зміни до соціальних нормативів споживання газу для побутових потреб

Починаючи з 01 травня 2017 року збільшується соціальна норма для непрацездатних:

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.
Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується  до 75 кв. м.

Змінено соціальну норму використання природного газу на опалення з 5,5 куб. метрів до 5,0 куб. метрів та соціальну норму використання електричної енергії на опалення з 65 кВт до 51 кВт на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць .

Для розрахунку витрат в обов’язковому порядку застосовується коригуючий коефіцієнт 0,97 – 1-2-х поверхові будівлі та 0,708 – будівлі на 3 і більше поверхів.

А з 19 серпня 2017 нормативи для користування послугами газопостачання становлять:

за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання з 4,4 куб.  метра на одну особу на місяць до 3,3;

за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача з 7,1 куб. метра на одну особу на місяць до 5,4;

за наявності газової плити та газового водонагрівача з 14,0 куб. метра на одну особу на місяць до 10.5.


У зв’язку зі змінами внесеними 13.09.2017 до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» строк подачі заяв на тримання коштів субсидії може бути подовжено до 1 листопада на підставі рішення комісії при місцевих органах виконавчої влади.

Теґи: