Зміни до порядку надання субсидії

Кабінет Міністрів України прийняв постанову  від 26.04.2017№300 «Провнесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Постановою внесено зміни до:

Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, зі змінами;

постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 «Про встановлення  державних  соціальних стандартів у сфері житлово - комунального обслуговування»;

постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення».

Постанова вступає в дію з 1 травня 2017 року.                                                  

Починаючи з травня 2016 року призначення субсидій здійснюється з урахуванням внесених змін.

 

Зміни до порядку надання субсидії.

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії та порядку отримання інформації про доходи

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України (далі – Постанова) передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого  призначається субсидія. Тобто при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.                                     Таким чином,  враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік.

Звертаємо увагу,  що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.                                                                                                        

При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення

         Невикористанні суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів  природного газу або вартості 150 кВ*г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться  через поштові відділення.

         Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами- надавачами послуг.

         Управління соціального захисту населення буде  повідомляти  зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій  вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

         При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення.

         За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення  інформує громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення районної комісії за наявності поважних причин.

Термін призначення субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

            Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

            Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Стосовно призначення субсидії за реєстрованим місцем перебування

         У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

         Постановою передбачено повернення в повному обсязі  до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг, на підставі акта розрахунку,   сум невикористаних субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем.

Про повідомлення про призначення субсидії

         Повідомлення про призначення субсидії видається особисто заявникові, а також може надсилатись електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформованим про призначення (непризначення) субсидії засобами мобільного зв’язку  (смс - повідомлення).

Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення:

         Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для  домогосподарств, які використовують природній газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно без подальшого перерахунку.

 

Зміни до соціальних нормативів.

         Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств,що складаються з однієї - двох непрацездатних осіб у розмірі 75 кв. м на домогосподарство. При цьому районна комісія має право, як і раніше, призначати субсидію на понаднормову площу.

Зміни до постанови Кабінету міністрів України від 28.08.2016 №534

«Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення»

         Постановою внесено наступні зміни до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії на оплату опалення:

         - порядок  застосовується для розрахунку невикористаної суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодного і гарячого водопостачання та водовідведення;

         - розрахунок невикористаних сум субсидій проводиться організаціями-надавачами послуг до 1 червня;

         - скориговано формулу, за якою проводиться розрахунок, у зв’язку  з тим,що повертається загальна сума невикористаних субсидій на індивідуальне опалення, частина якої потім монетизується.

До Управління надійшов лист  ТОВ «ЗАПОРІЖГАЗ ЗБУТ» щодо збільшення  з 01.04.2017  ціни реалізації природного газу для побутових потреб споживачів ТОВ «ЗАПОРІЖГАЗ ЗБУТ». Принцип ціноутворення на ринку постачання природного газу для споживачів зазнав змін:

-           постачальники зі спеціальними обов’язками по забезпеченню побутових споживачів  природним газом закуповують ресурс у НАК Нафтогаз за ціною, встановленою Кабінету Міністрів,  на рівні 4942,00 грн. за 1000 м3 (без урахування ПДВ, тарифів на транспортування та розподіл природного газу, які підлягають обов’язковій платі та величини торговельної надбавки);

-         торговельна надбавка(націнка) становить 123,55 грн.(без  ПДВ);

-         тариф на послуги з розподілу природного газу в розмірі 430,20 грн. за 1000 м3 (без врахування ПДВ);

-         тариф на транспортування природного газу магістральними трубопроводами на рівні 302,50 за 1000 м3 (без врахування ПДВ).

Таким чином, кінцева ціна реалізації природного газу  для побутових споживачів Товариства «ЗАПОРІЖГАЗ ЗБУТ» з 01.04.2017 становить 6957,90 грн. (4942,00+123,55+430,20+302,50+ПДВ1159,65).

Теґи: