Закінчився місячник зайнятості жінок

Вже традиційно стало щорічне проведення акції « Місячник зайнятості жінок», в рамках якої вирішуються питання поліпшення зайнятості жінок, а також подолання гендерної нерівності. Цього року  також  в продовж квітня проводилися: інформаційні семінари для жінок, «Дні відкритих дверей», «Засідання за круглим столом», інші масові заходи щодо поліпшення становища жінок, адаптації їх до умов праці.


Високий показник жіночого безробіття пояснюється не лише меншою мобільністю жінки, прагненням знайти роботу якомога ближче до місця проживання, зацікавленістю дружини та матері у неповному робочому дні, але й значною мірою впливом стереотипів, за якими представниці слабкої статі, на відміну від чоловіків, розглядаються як «менш цінна робоча сила». З метою підвищення мобільності та конкурентноспроможності жінок на ринку праці, формування позитивного ставлення до свого майбутнього в Новомиколаївській районній філії жінки  на рівні з чоловіками залучаються до різноманітних профорієнтаційних та профконсультаційних заходів. Також пропонуються спеціалізовані семінари для жінок.
Саме, для жінок, які перебувають на обліку у квітні місяці  проведено ряд заходів в рамках  Місячника зайнятості жінок, який проходив з 01 по 30 квітня. Розпочався  Місячник зайнятості жінок  1 квітня  з Дня відкритих дверей, під час якого було організовано  роботу консультаційного пункту з залученням соціального партнера – бюро безоплатної правової допомоги у Новомиколаївському районі. Начальник бюро Котов О.С.  консультував присутніх жінок стосовно послуг, які надаються фахівцями бюро,  відповідав на запитання щодо різних юридичних аспектів.  Лідія Сафронова фахівець з  профорієнтації  проводила  такі семінари як  «Жінка на ринку праці», Засідання клубу (цикл занять) «Я – успішна жінка», де обговорювали позицію жінки на сучасному ринку праці. Під час проведення тренінгу "Побудова кар'єри та професійний розвиток" жінки могли обговорити питання кар’єри та побудувати  плану подальших дій для власної зайнятості. Завершився «Місячник зайнятості жінок» семінаром з гендерних питань. На захід було запрошено представників бюро безоплатної правової допомоги Білецьку Н.О., де розглядалося питання законодавства  стосовно забезпечення гендерної рівності, а саме: Закони України «Про засади запобігання протидії дискримінації в Україні» , «Про забезпечення рівних прав жінок і чоловіків», «Про попередження насильства в сім’ї”.  Учасниці семінару активно обговорювали тему гендерної нерівності наводили конкретні приклади гендерних стереотипів під час пошуку роботи, та працевлаштування. Присутні мали можливість не тільки поспілкуватися на тему гендерної нерівності, але й торкнутися болючої теми насильства та жорстокої поведінки.
  

А. Шапаренко.
директор Новомиколаївської районної  філії  

Запорізького обласного центру зайнятості