З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи

У День Європи вже продовж 16 років українці відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Цьогоріч він припав на 18 травня.
День Європи для України означає багато чого. Адже наша країна прагне стати повноцінною європейською державою та увійти до Європейського Союзу. День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Не залишився осторонь і Новомиколаївський район.

Так, напередодні свята в усіх закладах освіти району відбулися святкові концерти, тематичні уроки, виховні години, вікторини та Інтернет – подорожі країнами Європейського Союзу, конкурси плакатів та малюнків, присвячених висвітленню сутності та ролі Європейського Союзу в сучасному світі та відзначенню Дня Європи. Більшість таких акцій орієнтовані на дітей та молодь, адже саме молоді у майбутньому вирішувати – варто чи ні вступати Україні до цього союзу та жити за його правилами.
Різноманітні тематичні заходи проходять і в бібліотеках району - книжкові виставки, викладки літератури, інформаційні експозиції, засідання за круглими столами, літературні читання, щоб показати українцям, що вступ до Європейського Союзу – це дуже потрібний крок для нашої країни.