Увага! Попередження про пожежну небезпеку на території Новомиколаївського району

12-14 квітня на території Новомиколаївського району очікується висока (4-й клас) пожежна небезпека.
Розпочався пожежонебезпечний період, коли достатньо лише необачно кинутого недопалка у суху траву, як миттєво пожежа набуває загрозливих масштабів. Вітряна погода сприяє дуже швидкому поширенню вогню.

На сьогоднішній день органи управління, пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС, їх гранична чисельність та оснащення перебувають на критично мінімальному рівні можливостей для виконання своїх завдань і функцій, оскільки більшість з них фінансується за рахунок Державного бюджету України.

  В сучасних економічних умовах зазначене не дозволяє створювати та утримувати необхідну кількість державних пожежних та аварійно-рятувальних підрозділів, здійснювати їх належне комплектування, матеріально-технічне забезпечення і оснащення.

 Крім того, на сьогоднішній день залишається невирішеним питання своєчасного реагування на пожежі в сільській місцевості, оскільки час прибуття пожежного підрозділу до значної кількість віддалених населених пунктів перевищує нормативну (20 хвилин)  в два-три рази.
 В умовах реформування системи Державної служби з надзвичайних ситуацій в Новомиколаївському районі було скорочено один пожежний підрозділ, чим збільшилось в два рази навантаження на реорганізовану  державну пожежно-рятувальну частину . Тому  не завжди є можливість в умовах збільшення кількості пожеж в екосистемах району,  одночасно проводити ліквідації пожеж в різних місцях.
 Лише за два останні тижні  пожежний підрозділ 10 разів виїжджав для гасіння пожеж  на відкритих територіях, які виникали внаслідок навмисних підпалів та недбалості громадян.
       Але не зважаючи на численні застереження рятувальників щодо небезпеки спалювання сміття та сухої рослинності при впорядкуванні власних домогосподарств, населення продовжує нехтувати заходами безпеки, що часто призводить до виникнення пожеж на відкритих територіях.
Тому у період підвищеної пожежної небезпеки ПРОХАЄМО не використовувати відкритий вогонь поблизу житлових будинків, не кидати недопалки цигарок у траву чи на узбіччя доріг. Крім того, суворо забороняється самовільне випалювання рослинності або її залишків.