Транспорт

Транспортне обслуговування району здійснює ВАТ АТП "Транспортник", на балансі якого знаходиться 1 автобус (1981 – 1993 років випуску) і 1 вантажний автомобіль. У 1990 році пасажирські автобуси курсували по 16 маршрутах. Сьогодні лишилось 6 маршрутів, однак мережа складена так, що охоплює майже весь район (64 населених пункти).

Районний вузол електрозв’язку «Укртелеком» – це досить велике радіотелефонне господарство. Телефонна мережа охоплює понад 3931 абонентів: з них 3809 – серед населення, 121 – підприємства, установи, організації.

Встановлено 5600 радіоточок. Система електрозв’язку району включає дві міські автоматичні телефонні станції та 13 сільських АТС. Працює два пункти прийому абонентської плати: у смт. Новомиколаївка та смт. Тернувате.

Доступна також система “Інтернет”: комутований доступ – 60 абонентів, постійне ІР - з’єднання – 1 абоненти, ADSL – з’єднання – 252 абонентів. Є декілька потужних серверів електронної пошти.

Залізничний транспорт

 

            Залізна дорога проходить в південній частині району на території селища Тернувате. В даному селищі розташована ст. Гайчур , яка свого часу дала назву пристанційному поселенню, а воно в свою чергу отримало її від назви річки Вовчої, що бере початок на Приазовській височині. Залізнична лінія Чаплино-Бердянськ  збудована в кінці 19 століття. У 1986 році стала до ладу станція, а при ній поселення, що територіально входило в Гуляйпільську волость Олександрійського повіту Катеринославської губернії. Залізнична станція “Гайчур” обслуговує пасажиро та вантажоперевезення.