Субсидії у 2017 році та які нововведення чекають українців

Управління соціального захисту населення Новомиколаївської районної державної адміністрації Запорізької області повідомляє про таке.

Відповідно до постанови КМУ від 05.08.2015 № 558 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2017 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2017-2019 роки» індекс споживчих цін установлено на рівні 108,1 відсотка.

Виходячи з вищевикладеного у 2017 році застосовуватимуться такі граничні показники вартості:

-        тверде паливо –2162  грн. за тонну,

-        скраплений газ – 216,20 грн. за один балон.

Субсидія для придбання скрапленого газу та твердого палива розраховується на основі річного сукупного доходу осіб зареєстрованих у житловому приміщенні за попередній календарний рік і виплачується готівкою шляхом перерахування коштів на банківський рахунок одержувача субсидії або виплачується через поштове відділення.

Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання житлових субсидій готівкою затверджено в розмірі 2 тонни на рік. Щодо аналогічних норм забезпечення населення скрапленим газом, який використовується для приготування їжі, то вони встановлювались виходячи з такого розрахунку:  два балони на рік на одну – дві особи; три балони  – на три – чотири особи; чотири балони – на п’ять осіб і більше.

- Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 51 від 06.02.2017 про чергове зниження соціальних нормативів на користування послугами житлово-комунального господарства, а саме на газ та електропостачання. Постанова вступає в дію з 1 травня 2017 року.

Як йдеться у документі, перегляд нормативів зумовлений тим, що українські домогосподарства реально споживають менше енергоносіїв, ніж закладено в нормативи. Саме тому їх вирішено було відкоригувати в бік зменшення.

Таким чином, відтепер під час опалювального періоду норма природного газу для опалювання приміщення становитиме 5 кбм на «квадрат» опалювальної площі замість 5,5 кбм.

Норма електроенергії, що використовується для індивідуального опалення приміщень, зменшується з 65 до 51 кВт·г на м2.

Оскільки всі нововведені нормативи будуть дійсні лише з 1 травня 2017 року, то перерахунок існуючих субсидій проводитися не буде. Натомість за новими нормативами будуть нараховувати субсидії та пільги вже на наступний опалювальний сезон 2017-2018 рр.  

Управління соціального захисту населення Новомиколаївської районної державної адміністрації Запорізької області  нагадує про таке:

30 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами).

Внесеними змінами передбачено:

– розмір субсидії визначається, без урахування пільг, які надаються відповідно до законодавства: у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

– зміну терміну призначення субсидії: субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців (на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня та на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня);

– можливість подання заяви та декларації в електронній формі з використання засобів телекомунікаційних систем, зокрема, з використанням електронного цифрового підпису;

– субсидія на наступний період надається за особистим зверненням слідуючій категорії осіб:

–       для орендарів житлового приміщення (будинку);

–       осіб, які отримували субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в попередньому році;

–       осіб, яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону становив «0» грн.

Тобто вказаним сім’ям субсидія призначається на наступний термін за особистим зверненням. При цьому, для орендарів житлового приміщення (будинку) при призначенні субсидії також враховується строк дії договору (субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору оренди) та за умови, якщо орендарю нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року;

– повернення частини невикористаної суми субсидії до державного бюджету організаціями-надавачами послуг з централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) на підставі акта звірки, складеного з управліннями праці та соціального захисту населення;

– залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення, що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), яка зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди;

 

Крім того, уточнено порядок врахування доходів для призначення житлової субсидії, зокрема, збільшений умовний розмір доходу, який враховується для працездатних осіб (2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі 2-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно 3-х і 4-х прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

 

Теґи: