Створення ОСББ – єдиний шлях до покращення стану багатоповерхового будинку

Після того, як  набув чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», мешканці будинків мають право самостійно обирати управителя будинку, організацію чи компанію, яка його обслуговуватиме, або можуть створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).


Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) є порівняно новою організаційною формою суб’єктів господарювання в Україні, виникнення якої пов’язано перш за все з питаннями права власності на житло, управління та обслуговування житла.
Об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Нині активні та свідомо-небайдужі громадяни, ініціативні групи населення, які хочуть покращити стан свого будинку  створюють  ОСББ. Ефективно управляють своєю співвласністю та користуються рядом значних переваг: самостійне гарантоване проведення одного виду капітального ремонту за кошти місцевого бюджету; залучення додаткових коштів на утримання будинку з джерел, які раніше не були задіяні (оренда підвалів, та інше), для ОСББ гарантоване отримання прибудинкової території у власність, або в оренду, вільний вибір виконавця робіт та послуг, прозоре використання коштів, участь у Державній програмі енергоефективності.
Виходячи з вищевикладеного стає зрозуміло, що ОСББ варто створювати. Адже ОСББ – єдиний дієвий механізм, який дозволяє якісно змінити рівень життя мешканців багатоквартирних будинків на краще, повністю контролювати витрати за комунальні послуги та навести лад у будинку.

 

Відділ економічного розвитку, торгівлі та ЖКГ РДА