Проблеми з водопостачанням

На територію району питна вода подається єдиною водною артерією з м. Запоріжжя. Послуги з централізованого водопостачання надає КП «Водоканал» м. Запоріжжя для споживачів смт Новомиколаївка, с. Михайлівське та до с. Підгірне.
Як відомо кінець весни і літні місяці  в Новомиколаївці традиційно пов’язані з проблемами по забезпеченню жителів райцентру питною водою. Точніше, вода зникає з квартир та будинків жителів  у період, коли настає спека. І потерпають в першу чергу ті, хто проживає у верхній частині -  це мікрорайон Південний, де розташовані багатоповерхові  та індивідуальні житлові будинки. 

Керівник Новомиколаївської дільниці КП “Водоканал” м. Запоріжжя пояснює це відсутністю необхідної кількості води на насосній станції с. Михайлівське. Тиск в мережі знижений. Послуга з водопостачання надається з перебоями. Збільшується кількість звернень невдоволених громадян, зростає соціальна напруга серед населення.
Через аварійний стан двох резервуарів чистої води на насосній станції та наявність двох «проблемних» ділянок на водоводі ДВС -1 м. Запоріжжя – Вільнянськ -- Новомиколаївка не можливо  накопичувати достатню для споживання кількість води.
Через великий перепад висот (більше 22м) та з метою покращення водопостачання верхньої частини селища по вул. Шкільна за бюджетні кошти було збудовано водонакопичувальну башту з підкачувальними насосами, яка в 2011 році не введена в експлуатацію та не передана на баланс КП «Водоканал» м. Запоріжжя і з настанням морозів  вийшла з ладу.
Районна державна адміністрація звернулася до голови Новомиколаївської селищної  ради з  проханням пришвидшити проведення ремонтно-відновлювальних робіт на водонакопичувальній башті із заміною відвідного трубопроводу на трубопровід більшого діаметру (лист від 16.05.2018 № 01-01-18/0426 та від 31.05.2018 №01-01-18/0477).
Відповідно до аналізу, проведеного працівниками комунального підприємства «Водоканал» м. Запоріжжя, протягом січня-квітня поточного року на насосну станцію в с. Михайлівське надійшло  100470куб. м, реалізовано підприємствам, установам, організаціям та населенню 45251 куб.м (45% від надходження). Втрати питної води з початку року склали 55%, тобто 55219куб.м.  Ці втрати виникають через досить значне зношення мереж водопостачання в селищі Новомиколаївка, які потребують термінової заміни на нові. Районна державна адміністрація докладає всіх зусиль для продовження робіт з реконструкції двох ділянок на підвідному водогоні Вільнянськ-Новомиколаївка та проведення ремонтно-відновлюваних робіт двох аварійних резервуарів чистої води.
Слід зазначити, що основною причиною значних втрат є полив. В цьому році досить тривалий засушливий період тому, деякі жителі, користуючись тим, що вода в них є  поливають городину. Це тоді, коли інші не мають води, щоб приготувати їжу.
Кожен з нас повинен бути свідомим і відповідальним та розуміти, що потрібно  використовувати воду за призначенням і не зловживати своїм вигіднішим становищем.