Про запобігання випадків розкрадань і розукомплектування діючих електроустановок

Кількість крадіжок майна, що є власністю структурного підрозділу ПАТ «Запоріжжяобленерго» Запорізьких високовольтних електричних мереж (ЗВЕМ) в Запорізькій області, набуло масовий характер і має тенденцію до зростання.


Розукомплектовані об’єкти електропостачання не можуть бути негайно відновлені через відсутність матеріально-технічних ресурсів та джерел фінансування, що може привести до тривалих перерв в електропостачанні споживачів, зокрема побутових, можливості травмування населення (наприклад падіння опор, ураження струмом тощо) та інших негативних наслідків.
Відповідно до п. 13 Правил охорони електричних мереж (далі ПОЕМ), затверджених постановою КМУ України від 04.03.1997 № 209 та п. 13 Правил охорони ліній електрозв’язку (далі ПОЛЕ), затверджених постановою КМУ України від 19.01.1996 № 135 зі змінами, місцеві органи виконавчої влади сприяють у роботі, яка спрямована на забезпечення збереження електричних мереж, недопущенні їх пошкодженні, а також на виконання ПОЕМ та ПОЛЕ всіма юридичними та фізичними особами.
З метою недопущення тривалого знеструмлення споживачів, уникнення травматизму населення, виключення нанесення збитків підприємству, попередження значних техногенних аварій, припинення фактів порушень і зловживань в процесі здійснення операцій з металобрухтом та у відповідності зі ст.34 Закону України «Паро землі енергетики в правовому режимі спеціальних зон об’єктів енергетики», п. 13 ПОЕМ та п. 23 ПОЛЕ Новомиколаївською районною державною адміністрацією спільно з Новомиколаївським відділом поліції Пологівського ВП  ГУНП в Запорізькій області вжито ряд заходів, а саме:
- посилено контроль по виявленню нелегальних пунктів прийому брухту металів;
- посилено пильність патрульної поліції по виявленню фактів перевезення обладнання та матеріалів, демонтованих з об’єктів електричних мереж;
- проводяться профілактичні заходи, направлені на запобігання виникнення передумов злочинних посягань на майно ПАТ «Запоріжжяобленерго».
Шановні громадяни! Акцентуємо Вашу увагу!!! Крадіжки та пошкодження мереж – це небезпека для життя та загроза довготривалих відключень електроенергії!

Відділ економічного розвитку,
торгівлі та житлово-комунального
господарства райдержадміністрації