ІНФОРМУЄ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

Громадська правозахисна організація «Егіда-Запоріжжя» в Новомиколаївській районній філії

Підвищення рівня   усвідомленості людей  про проблеми торгівлі людьми та нелегальної трудової міграції  стало метою семінару  «Запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», який відбувся в  Новомиколаївській  районній філії Запорізького обласного центру зайнятості 02.08.2018 році за участі представників  громадської правозахисної організації «Егіда – Запоріжжя» та  районної організації Товариства «Червоного Хреста України».

    Тренінг, яким було розпочато семінар, показав на скільки громадяни    поінформовані про проблеми торгівлі людьми. Учасники ділилися своїми думками, враженнями. Слухачів  ознайомлено з проблемами виїзду за кордон, надано поради  як уникнути участі бути проданим. Найбільш жваво   обговорювали причин виїзду жінок та чоловіків  за кордон, що їх до цього спонукає.  
       Представник  «Егіда – Запоріжжя» Наталя розповіла що торгівля людьми - це форма сучасного рабства та порушень прав людини.  За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.   Дуже корисною стала інформація  про те, які потрібні  документи мати при собі якщо ви вже вирішили виїхати на роботу за межі   країни, які повинні вимагати документи від роботодавців тощо.
      В документальному фільмі продемонстрованому представником  «Егіда – Запоріжжя»  показано реальні історії людей, які постраждали від торгівлі людьми.
           Провідний фахівець з профорієнтації  Татаренко Л.О.  повідомила,  що  завдання служби зайнятості полягає, перш за все, в тому, щоб зробити безробітних більш поінформованими, підвищити рівень усвідомленості проблеми торгівлі людьми.