Інформує районний центр зайнятості

Збільшення вакансій – запорука зменшення безробіття
386 вакансій подано протягом 4 місяців 2018 року підприємствами, організаціями та установами Новомиколаївського району, що дало змогу працевлаштувати 382 безробітних. 

Відповідно до п. 4 ч . 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 01.01.2013 року, роботодавці зобов’язані  своєчасно та в повному обсязі у порядку, затвердженому державною службою зайнятості, подавати до державної служби зайнятості, інформацію про попит на робочу силу (вакансії). Наказом Міністерства соціальної політики України від 05.12.2016 № 1476 затверджено зміни до форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та  Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», який набув чинності з 07.02.2017 року. Звіт подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.
Закон та інші нормативно-правові акти не передбачають фінансових санкцій для роботодавця чи адміністративної відповідальності за неподання звітності про вакансії. Поряд з цим надання роботодавцем відомостей про вакансії до служби зайнятості дає змогу спільними зусиллями вирішувати проблеми добору кадрів та працевлаштування безробітних.
Для оперативного вирішення  питання добору персоналу та пришвидшення  укомплектування вакансій форму 3-ПН може бути подано роботодавцем до будь-якого центру зайнятості, незалежно від місцезнаходження  роботодавця.
У разі відсутності потреби здійснення добору працівників та зайняття  вакансії роботодавець може самостійно повідомити про це фахівців центру зайнятості у будь-який зручний для нього спосіб: у письмовій чи усній формі, а також через відмітку в корінці направлення на працевлаштування на вакансію, видане безробітній особі. У разі повідомлення роботодавцем про укомплектування вакансії добір претендентів на неї центром зайнятості припиняється.
Існує ряд переваг для роботодавців від співпраці зі службою зайнятості, а саме:
- єдина всеукраїнська база шукачів роботи, яка постійно оновлюється, результатом чого є укомплектування наявних вакансій роботодавця у найкоротші терміни;
- можливість запису відео-вакансій;
- можливість проведення профвідбору претендентів;
- можливість організації попереднього профнавчання або стажування;
- фінансова допомога при прийомі на роботу окремих категорій громадян.
За більш детальною інформацією, отриманням консультацій або для подання звітності про наявність вакансій звертайтесь за адресою: смт. Новомиколаївка, вул. Українська, 42 або за телефоном: 0614493791.