15 - річчю «Молодої Січі» присвячується районний етап Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»)

На базі ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Захід проводився за сприяння відділу освіти, молоді та спорту, директорів закладів освіти та керівників команд. Рік 2018 для нас ювілейний, адже нашій ГДКО «Молода Січ» 15 років. Завдяки колишньому отаману, а зараз почесному голові ради старійшин Новомиколаївського полку Г.В. Прихідьку, 28 березня 2003 року на установчих зборах було створено козацькі чоти шкіл і об’єднано в Новомиколаївський курінь Запорізького коша ГДКО «Молода Січ». У ньому налічувалося тоді 56 вихованців, а сьогодні в наших лавах 784 січовики. Тому гру «Сокіл» («Джура») в цьому році присвячено 15- річчю куреня. Всі первинні осередки приймали вітання і оплесками підтримали нагородження грамотою  її засновника Г.В.Прихідька.

 Свято урочисто розпочалося із внесення під звуки козацького маршу державного та полкового прапору «Молодої Січі», з виконання державного гімну України. 10 команд, вишикувані з атрибутикою, в національних костюмах і одностроях, представили всі школи району. Вшанували  хвилиною мовчання всіх тих,  хто постраждав від трагедії на Чорнобильській АЕС. Учні поклали квіти до пам’ятників воїнам-односельчанам.
     Мета даного заходу – виховання поваги до народних та козацьких звичаїв, традицій, формування здорового способу життя, зміцнення духовного та фізичного здоров’я підростаючої зміни,  виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, активної громадянської позиції.
     З вітальним словом до учасників Гри звернулися: керівник апарату Новомиколаївської райдержадміністрації Т.П. Пазій, начальник відділу освіти, молоді та спорту М.А. Хробостова, голова Ради старійшин Новомиколаївського полку Г.В. Прихідько, керівник ГДКО «Молода Січ» П.К. Тимошенко, голова районного благодійного фонду «Патріоти», учасник АТО М.М. Танченко, методист відділу освіти, берегиня полку, організатор та куратор Гри Є.Ф. Розсоха, які наголосили на важливості і значимості  заходу, побажали дітям витримки, наснаги, впевненості, бойового духу та перемоги.
     Відповідно до Положення гра розпочалася різними конкурсами та змаганнями.  У конкурсі «Ватра» команди представили творчо-мистецький звіт рою (назву, емблему, девіз, прапор, форму-однострій), де найкраще виступили «Патріоти» Сторчівського НВК ( І місце), «Степові орли» Софіївського НВК,  (ІІ місце), «Нащадки козаків» Новомиколаївської СЗОШ №1 (ІІІ місце). У своїй майстерності та артистизмі не поступалися  і  добре підготувалися команди «Гайдамаки» Тернуватського НВК, «Козацька шабля» Шевченківської ЗОШ, «Берегині» Підгірненської ЗОШ,  зайнявши 4 – 5 сходинки.
   Інтелектуальні знання з історії України, доби козаччини, військових формувань різних епох учасники показали у конкурсі «Відун». Перемогу здобули, зайнявши перші три призові місця, учні Тернуватського, Сторчівського та Софіївського  НВК. Наздоганяючи переможців, мають добрі знання з історії України команди «Чайка» Трудової ЗОШ та «Козацька родина» Терсянського НВК.
      У конкурсі «Добре діло» на краще виконання доброї справи на тему лицарства, альтруїзму, милосердя та благодійництва  найкраще проявили себе вихованці «Патріоти» Сторчівського НВК (І місце), «Котигорошки» Веселогаївської ЗОШ (ІІ місце), «Нащадки козаків» ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ №1 (ІІІ місце).
    Змагання зі стройової підготовки «Впоряд» принесли перемогу «Степовим орлам» Софіївського  НВК та призові місця учням Сторчівської та Підгірненської  шкіл. Гарний вишкіл показали також джури Тернуватської та Новомиколаївської  сотень.
    Надання  першої долікарської допомоги  у конкурсі  «Рятівник» найкраще продемонстрували команди «Козацька родина» Терсянського НВК (І місце), «Степові орли» Софіївського  НВК (ІІ місце), «Нащадки козаків»ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ №1 (ІІІ місце). Не поступалися їм рої «Котигорошки» Веселогаївської ЗОШ  та «Чайка» Трудової ЗОШ.
  Спритними та витривалими були змагання на «Смузі перешкод», які увінчалися перемогою для команд «Патріоти» Сторчівський НВК (І місце), «Степові орли» Софіївський НВК (ІІ місце), «Нащадки козаків» ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ №1 (ІІІ місце). Наздоганяли їх за результатами рої «Чайка» Трудової ЗОШ, «Козацька шабля» Шевченківської ЗОШ.  
   Завершила естафету змагань емоційно-піднесена гра-конкурс «Перетягування линви», яка проводилася вперше і  принесла перемогу «Степовим орлам Софіївського  НВК» та призові місця  «Козацькій родині» Терсянського НВК та  «Козацькій шаблі» Шевченківської ЗОШ. Не бажали поступатися їм Сторчівські «Патріоти» та Підгірненські «Берегині». В наступному році будемо враховувати недоліки цього конкурсу, а саме поділ на дві групи за віком та участь у  взутті без протекторної і шипової основи.
       У загальнокомандному заліку ІІІ місце посіла команда(рій) «Нащадки козаків» ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ №1, ІІ місце - команда(рій) «Патріоти» Сторчівського НВК, І місце зайняла команда(рій) «Степові орли» Софіївського НВК, яка і представлятиме Новомиколаївський район на обласному етапі Гри у червні 2018 р. (керівники команди. Смірнова І.В. та Юнаш Ю.О.)
    Після загального шикування  і нагородження призерів грамотами відділу освіти, молоді та спорту, вручення солодких подарунків, про які подбали керівники команд, свято завершилося винесенням прапорів та заключним словом організатора (за що ми щиро вдячні їй) Гри Є.Ф. Розсохи, яка привітала переможців і  наголосила, що всі команди добре підготувалися і немає переможених, бо спільна справа згуртовує, об’єднує, адже ми одна команда-полк - ГДКО «Молода Січ». Ця Гра  виховує в учнів почуття любові до України, готовності до захисту своєї Батьківщини, формує високі моральні цінності, сприяє патріотичному вихованню молоді.
     Районний штаб Гри виносить подяку гостям заходу, суддям, колективу ОНЗ Новомиколаївська  СЗОШ №1, директорам закладів освіти, керівникам команд, учасникам Гри -  учням всіх 10 шкіл району  за належну підготовку та проведення гри «Сокіл» («Джура»).
     Молоді, завзяті, міцні духом та великою любов’ю до України Соколи-Джури Вам продовжувати справу честі боронити країну від підступного ворога.
Прислухаймося до добра і слави
Хай буде з нами правда і Господь
Мужньо захищаймо честь держави
Віримо, що нас нікому не збороть!

Павло Тимошенко,
голова суддівської колегії, керівник ГДКО «Молода Січ» Новомиколаївського полку